<BGSOUND src="muzik.mid" loop=infinite>
İstanbul Tıp Fakültesi

AKADEMİK
 | 
HİZMETLER
 | 
HASTALAR İÇİN
 | 
ÖĞRENCİLER
 | 
LİNKLER

ANA BİLİM DALI BAŞKANI


Prof.Dr. Can BAYKAL

   

   

   

   

 

Türkiye'nin ve İstanbul'un en eski ve köklü Dermatoloji Kliniği

İstanbul Tıp Fakültesi Dermatoloji Ana Bilim Dalı kurulduğundan bu yana Millet Caddesi üzerinde yer alan pembe ve tarihi bir binada hizmet vermektedir. Kliniğin 1.katında poliklinikler, 2. katında öğretim üyeleri ve bazı özel laboratuarlar, 3. katında ise 19 yataklı bir servis ve toplantı odası bulunmaktadır.

Ana Bilim Dalımızda İstanbul Tıp Fakültesi ve Diş Hekimliği Fakültesi öğrencilerine verilen Dermatoloji eğitiminin yanı sıra doktorlar, Deri ve Zührevi Hastalıklar dalında uzmanlık eğitimi (ihtisas) almaktadır.

Çeşitli bilimsel araştırmaların da yapıldığı kliniğimizde, haftanın beş günü çalışan polikliniklerimizde gelişmiş teknolojik olanaklar ve laboratuar desteğiyle, deri hastalıkları ve cinsel temasla bulaşan hastalıklar konusunda tanı ve tedavi hizmeti verilmektedir. Yataklı servisimizde hastaların yatırılarak tedavisi için toplam 19 yatak mevcuttur.

Kliniğimizde, genel polikliniğimiz yanında; Behçet Hastalığı, Sedef Hastalığı, Büllü hastalıklar, alerjik deri hastalıkları, cinsel yolla bulaşan hastalıklar, benler ve mikozis fungoidese yönelik özel dal polikliniklerimiz mevcut olup bu özellileriyle İstanbul'un ve ülkemizin "referans" hastaneleri arasında yer almaktadır.


 

KLİNİĞİN TARİHÇESİ
FOR ENGLISH

 


WEB MASTER: Mustafa Sütlaş - Bu sayfa en son 20.01.2012 tarihinde yenilenmiştir.

 
ANA BİLİM DALININ İLETİŞİM BİLGİLERİ VE REHBERİ

ADRES:
Millet Caddesi Üzeri Çapa/İSTANBUL

TEL:
+90-0212-4142000-31728

FAKS:
+90-212-635 31 07

RANDEVU TEL:
+90-0212-4142200 / 11

WEB:
http://www.itf.istanbul.edu.tr/dermatoloji

E-POSTA:
dermasek@istanbul.edu.tr

Hastanenin yerini haritada görmek için tıklayınız.

Sitemiz en son 8 Mayıs 2012'de güncellenmiştir.

 

 

 

 


DİĞER HABERLER